AnadoluRAP Özel
Merhabalar,
Sitemize hoş geldiniz,sitemizde son çıkan hiphop albümleri,hiphop'cu röportajları ve daha birçok şey ile turnuvalarıda bulabilirsiniz
DAHA KALİTELİ BİR HİZMET İÇİN ÖNCESİNDE ÜYE OLUNUZ.!
AnadoluRAP Özel
Merhabalar,
Sitemize hoş geldiniz,sitemizde son çıkan hiphop albümleri,hiphop'cu röportajları ve daha birçok şey ile turnuvalarıda bulabilirsiniz
DAHA KALİTELİ BİR HİZMET İÇİN ÖNCESİNDE ÜYE OLUNUZ.!
AnadoluRAP Özel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnadoluRAP Özel

AnadoluRAP Özel

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yapGörüşüm Barış ve Özgürlükten Yanadır <!—www.myrapstyle.forumsmusic

Görüşüm Barış ve Özgürlükten Yanadır

YazarMesaj
PatroN
Admın
Admın
PatroN

Aktiflik :
Görüşüm Barış ve Özgürlükten Yanadır Left_bar_bleue705 / 999705 / 999Görüşüm Barış ve Özgürlükten Yanadır Right_bar_bleue

Rep Puanı : 1035
Rep PuaN : 7

Görüşüm Barış ve Özgürlükten Yanadır Empty
MesajKonu: Görüşüm Barış ve Özgürlükten Yanadır   Görüşüm Barış ve Özgürlükten Yanadır Icon_minitimeC.tesi Nis. 04, 2009 6:53 am

Kadıköy Acil bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve 14 yıldır bu kültürün içinde yer alan Mihenk Taşı'ndan Önder, geçtiğimiz haftalarda Radikal ile 4 parçadan oluşan, Filistin ve İsrail arasındaki gerginliği konu alan bir albüm hazırladılar. Tepkilerini müzik ile dile getiren ikilinin albümü hakkında Önder ile bir röportaj gerçekleştirdik. Albümün perde ardı, Mihenk Taşı'nın geleceği ve kendi solo kariyeri hakkında bilgiler aldığımız röportajı Hiphoplife üyeleri ile buluşturuyoruz. Keyifli okumalar dileriz.

Kısa süre önce Radikal ile ortak kaydettiğiniz "İlahi Enfeksiyon" adlı albümünüzü internete sundunuz. İsrail ve Filistin arasındaki olayları kaleme aldığınız bu albümün yapım ve Radikal ile olan birlikteliğinizden bahseder misin ?

Ortada bir katliam var ve her gün bu katliama şahit oluyoruz. Bütün Dünya'nın gözü Filistin, İsrail ve Gazze'nin üstünde. Oturup izlemekten, olduğumuz yerde ağız dolusu savaşı destekleyen insanlara küfür etmekten ileriye gitmek istedik ve sonuç olarak ortaya bu EP çıktı. Bu bir hissiyat tepkisidir. Radikal ile olan konuşmamızda konu bu savaştan, bu katliamdan açıldı ve ben kendim parça yapacağımı söyledim. O da "bende böyle bir şey yapmanın hazırlığındayım istersen ortak bir şeyler yapabiliriz" dedi ve kabul ettim. Beatini Caro'dan almıştı gönderdi bana ve sözleri yazıp ayrı ayrı stüdyolarda parçaları kaydettik ve internet üzerinden çoğu işimizi hallettik, sonuç ortada.

Bu albümü oluşturma fikri nasıl ortaya çıktı ?

Medyayı takip etmek gerekiyor. Gerek gazetelerde gerekse televizyondaki olayları takip etmek ve Dünya'ya uzak kalmamak bu tür fikirlerin açığa çıkmasına yeterli oluyor.

İsrail ve Filistin arasında yaşanan bu olayları televizyonlarının başından maç izler gibi izleyen ancak o havayı soluyamayan insanların anlatmak istediğinizi tam olarak algılayabildiklerini düşüyor musun ?

Gelen tepkiler gayet olumluydu. Bizim kendi anlatmak istediğimizi anlatmamızdan yana problemimiz yok. Gayet yalın bir dille sunduk bu konuyu insanlara. Sözlerin içinde herhangi bir sözlük gerektiren kelime yok ve netice itibari ile parçaları dinleyen herkesin bizi anladığına eminim. Şundan dolayı eminim; çünkü rap müziği içerik açısından bir kelime sunumudur, bu sunumla doğru cümleler kurulur ve dinlemek dikkat gerektiren bir meseledir.
https://anadolurap.yetkin-forum.com

Görüşüm Barış ve Özgürlükten Yanadır
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Da Poet - Barış İçin Savaş (full albüm)